از کجا شروع کنم

 

این اولین سوال در زمینه شروع فعالیت یک شخص در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد.

۱-اولین قدم داشتن یک کیف پول معتبر می باشد ، که کیف پول ها خود اغلب به دو دسته اصلی کیف پول گرم و کیف پول سرد تقسیم می شوند:

کیف پول سرد می تواند شبیه به یک فلش یو اس بی باشد که برای نگهداری ارز دیحیتال در طولانی مدت مناسب می باشد به دلیل اینکه به اینترنت متصل نیست و امکان هک شدن آن وجود ندارد.

کیف پول گرم مانند انواع کیف پولهای تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی.

تمرکز ما در این مقاله بر روی کیف پول گرم می باشد به علت اینکه این نوع کیف پول ها کارایی عمده ای در تعاملات روزمره دارند

۲-بنا بر سلیقه خود از بین کیف پولهای معتبری مانند trust walletmew walletguardametamasksafepalو… یکی را انتخاب نموده و حتما از سایت های معتبری همچون گوگل پلی و اپ استور آنها را دانلود نمایید.

۳-بعد از دانلود و نصب یک کیف پول مثلا تراست ولت ابتدا باید کیف پول خود را بسازید و کلید خصوصی آن را در جایی امن نگهداری بفرمایید…توجه داشته باشید که هر شخصی که این کلید را داشته باشد می تواند تمام حساب شما را برداشت نماید و همچنین در صورت پاک شدن اطلاعات تلفن همراه خود یا پاک نمودن کیف پول از روی تلفن همراه خود فقط با این کلید می توانید دوباره به حساب خود دسترسی داشته باشید.

۴-بعد از ساخت کیف پول ، رمزارز مورد نظر خود را انتخاب نموده و آدرس رمز ارز را برای خرید در MTCrate  کپی نمایید.

۵-قبل از خرید رمز ارز با مطالعه دقیق قسمت راهنما و قسمت سوالات متداول در زیر مجموعه پشتیبانی اطلاعات کامل را در زمینه خرید و فروش رمز ارز به دست آورید.

نکات خیلی مهم:

۱← بعد از وارد شدن در این زمینه هیچگاه رمز ارز خود را در هیچ صرافی خارج از کشوری نگهداری نفرمایید بدلیل اینکه خیلی راحت تر از آنچه اکثر مردم تصور می نمایند حتی بدون اینکه کوچکترین تقصیری از سمت شما باشد صرافی هک شده و رمز ارز شما به سرقت می رود و بدلیل اینکه این صرافی خارج از کشور است و به دلیل سیستم تقریبا ناشناس بلاکچین تقریبا هیچ کاری از شما بر نمی آید و صرافی در این زمینه فقط با ابراز تاسف نمودن از اتفاق پیش آمده تقصیر کامل را بر عهده شما می اندازد….

۲← تلاش فرمایید هر زمان که می خواهید از کیف پول خود استفاده نمایید فقط با آی پی کشوری به اینترنت متصل باشید که شامل تحریم نمی باشد.

۳← هیچگاه از طریق مرورگر به کیف پول خود متصل نشوید و همیشه فقط از طریق اپلیکیشن به کیف پول متصل باشید.

۴← هرگز پشتیبانی کیف پول شما ، با تماس برقرار نمودن با شما تقاضای گرفتن کلید خصوصی یا هر اطلاعات دیگری نخواهد نمود و تمامی تقاضاها در این زمینه فقط جهت هک نمودن کیف پول شما می باشد.